زندگی خانواده‌های امروزی در 49 دقیقه خلاصه شده است

تحقیقات جدید نشان می‌دهد کمبود منابع مالی و فشارهای اقتصادی مهم‌ترین مانع بر سر راه زندگی خانوادگی مثبت و شاد است. محققان متوجه شدند بسیاری از پدر و مادرها به طور متوسط کم‌تر از 49 دقیقه در روز را با فرزندان خود سپری می‌کنند.
محققان معتقدند زندگی امروزی باعث شده است والدین فقط به فعالیت‌هایی توجه داشته باشند که برای آن‌ها درآمد به همراه دارد و به همین دلیل آن‌ها کم‌تر به فرزندان خود توجه دارند.
در نتیجه می‌توان گفت فشارهای کاری مهم‌ترین مانع بر سر راه داشتن یک زندگی موفق و با کیفیت است.
این نتایج با انجام تحقیقاتی روی بیش از 3 هزار پدر و مادر و هزار کودک به دست آمده است.
سازمان‌هایی مانند NSPCC ، فدراسیون ملی  زنان و دیگر سازمان‌ها این مطالعات را انجامداده و معتقد است که خانواده‌ها باید زمان بیش تری رادر کنار یکدیگر سپری کنند.
گراهام گورتون سخنگوی سازمان مدارس مستقل در این باره گفت: بسیاری از پدر و مادرها در صورتی که نتوانند بهترین اسباب‌بازی‌ها ، تجهیزات الکترونیکی و مانند آن را برای دختران و پسران خود فراهم کنند احساس ضعف می‌کنند.به همین دلیل سعی می کنند زمان کاری خود را افزایش دهند و حتی در هنگامی هم که در خانه هستند در حال کار کردن هستند.
بر اساس آخرین تحقیقات یک دهم خانواده‌ها کم‌تر از دو ساعت در هفته را در کنار هم سپری می‌کنند و چندان به یکدیگر توجه نمی کنند.
68 درصد از والدین پول را مهم‌ترین مانع برای گذراندن وقت بیش‌تر در کنار خانواده خود می دانند.36 درصد نیز معتقدند مشکلات مالی تاثیر منفی زیادی روی زندگی آن ها داشته است.

البته بسیاری از کودکان نیز همین عقیده را دارند.یک چهارم از کودکان بین 8 تا 15 سال پول را مهم‌ترین فاکتور در زندگی خود دانسته اند و حتی آن را با اولویت بیش‌‌تر از سلامت تحصیل، ورزش و مانند آن در زندگی خود لحاظ می‌کنند.

منبع:

http://apachi3.iranblog.com/?mode=ContinuedPost&id=709757

/ 0 نظر / 10 بازدید