MYSTERIES OF LIFE

اینترنت برای زندگی بهتر

انبیا مدفون در ایران

ایران در طول تاریخ، گاهی چنان كشور امنی به حساب می‌آمده كه مهاجران بسیاری را به خود پذیرفته است. گروهی از این مهاجران پیامبرانی بوده‌اند كه ایران را برای زندگی در نظر گرفته‌اند.

در دوران هخامشی‌ها سیل كسانی كه در اسارت بختنصر بوده‌اند به ایران سرازیر شدند كه در آن میان پیامبران و بزرگان زیادی دیده می‌شوند     .

در زیر اطلاعات پیامبرانی كه در ایران مدفون هستند یا احتمال می‌رود كه مقبره آنها در ایران باشد ، آمده است. دانیال نبی (ع)

http://www.grenc.com/sfiles/alahwaz/images/daniel-tomb(soos).gifدانیال یكی از پیامبران بنی اسرائیل (قرن هفتم قبل از میلاد) است وی در شهر شوش ارمیده است 

 


حیقوق نبی (ع )

حیقوق نبی از پیامبران بنی اسراییل است که حدود ۲۶۰۰ سال پیش می زیسته و نگهبان معبد بزرگ یهودیان در اورشلیم بوده است.
.

مقبرهحیقوقنبی


آرامگاه حیقوق نبی در تویسرکان طی قرون متمادی چندین بار قیدار

قیدار فرزند حضرت اسماعیل و جد اعلای پیامبر گرامی اسلام است مزار وی در خیابان اصلى شهر قیدار (خدابنده) واقع است. قدمت بناى مرقد كه به دست «بانو بلغان خاتون‏» ساخته شده است‏به هفتصد سال مى‏رسد.
http://usera.imagecave.com/jam1351jam/CopyofDSC00137.JPGUntitled-32.jpgقیدار نبی(ع) ابن اسماعیل به استناد کتابهای جلاء العیون و منهاج البراعه شجره طیبه به شرح زیر است :

Untitled-17.jpg


محمد بن عبدالله (ص) بین عبدالمطلب ، واسمه شبیه ابن هاشم واسمه عمروبن عبدالمناف واسمه المغیره بن قصی واسمه زید بن مرهبن کعب بن لوی بن غالب بن فهر بن مالک بن النصر و هو قریش بن کنانه بن جزیمه بن مدرکه بن الیاس بن مقر بن نزار بن معد بن عدنان بن اود بن لیسع بن الهمییس بن سلامان بن ثبت بن حمل بن قیدار بن اسماعیل بن ابراهیم (ع) بن تارخ بن ناخور بن ساروع ... بن آدم (ع) .

 
چهار پیامبر قزوین
سلام، سلوم، سهولی، القیا22680-40257.JPG

به نظر این پیامبران همزمان با اصحاب كهف می‌زیسته‌‌اند. زمان مرگشان با یكدیگر متفاوت بوده ولی یارانشان بعد از دفن اولین

پیامبر در این مكان، بقیه را هم در كنار او دفن كردند  مرقد این چهار نبی در خیابان پیغمبریه قزوین قرار دارد


اشموئیل نبی(ع)  

دیدارآقاازآرامگاهاشموییلنبیآرامگاه مطهر اشموئیل نبی«ع» با بیش از 2800 سال قدمت در ساوه همچنان نیایشگاه بندگان موحد و یكتاپرست خداست.
اشموئیل نبی«ع» از پیامبران بزرگ بنی اسرائیل است و بارگاه وی در شهرستان ساوه و دریازده كیلومتری جاده بوئین زهرا قرار گرفته است.
ا

 

شخصیتهای كتاب مقدس مدفون در ایران

كورش مسیحیای یهود

 

در سال 586 ق م بخت النصر پادشاه اشوری بابل اورشلیم را گرفت ومعبد حضرت سلیمان را ویران کرد کشتار بسیار کرد پس از ان هزاران هزار نفر از قوم یهود را اسیر کرده واز وطنشان به بابل کوچ داد . انها سالها در بابل در عین اسارت در اسارت بودند

مقبرهکوروشوقتی یهودی ها در بابل بودن پیغمبران انها مژده می دادند که بزودی خداوند شخصی را بر انگیزد که بنیاد ظلم در جهان را فرو خواهد کشید و ملت یهود را از اسارت بیرون ارد و دیری نگذرد که عظمت ملت یهود بازگردد.

کتاب اشعیا باب سیزده: اشوریان و بابل که فخر کلدانی هاست دیگر اباد نشود الی الابدتهی از سکنه بماند دیگر اعراب خیمه های خود را در انجا نزنند و چوپانها در انجا نزیند شغالها در قصور خراب و خالی ان بگردند و مار ها در امارات ان بخزند بدانید که ناجی بزرگ خواهد امد زیرا خداوند نظر عفو نسبت به یعقوب و فرزندان بنی اسرائیل دارد...اینها گوشه ای از پیشگویی های پیامبران یهود در رابطه با سقوط اشور و ظهور کوروش بود.

کتاب اشعیا نبی باب 41 :سخنان مرا بشنوید کسی از مشرق می اید کسی را که همه او را مرد خدا  می دانند (منظور کوروش)؟ کجاست که او قدم ننهد؟ خداوند ملل را به اطاعت او در اورد و شاهان را به پای او افکند خداوند شمشیرهای انان را در مقابل او خاک وکمانهای انان را کاه کرد کسی که از شمال بر انگیختم، او از طلوع افتاب اسم مرا میستاید او ظالمان را لگد مال میکند چنان که خاک را برای ساختن اجر لگد میزنند و چنان که کوزه گر گل کوره را در هم میفشارد این است بنده مقرب من که دست او را گرفته ام برگزیده من که روح من نسبت به او با عنایت است من نفس خود را به او دادم و او راستی را برای مردمان اورد او داد انها ا براستی بستاند خسته نشود ونرود تا انکه عدالت را بر روی زمین بر قرار کند...

در جایی دیگر خداوند در مورد کوروش چنین میگوید: او شبان من است و تمام مسرت مرا به اتمام خواهد رسانید. (کتاب اشعیا باب 44)

ودر جای دیگر می اید: این اراده من است که در دست راست اوست تا به حضور وی امتها را مغلوب سازم و کمر های ظالمان را بگشایم و در ها را بر روی وی باز کنم و بدان که من همیشه پیش روی تو خواهم بود (خطاب به کوروش) جاهای ناهموار را هموار خواهم ساخت و... تا بدانی که منم خداوند یکتا که تو را به اسمت خواندم هنگامی که مرا نشناختی به اسمت خواندم و ملقب ساختم منم خدای یکتا و دیگر نیست جز من خدایی من کمر تو را بستم تا از مشرق افتاب تا مغرب ان بدانند که سوای من احدی نیست .(اشعیا نبی باب 45)

در کتاب ارمیا و ناحوم مکتوب است که کوروش پس از فتح بابل فرمانی بدین مضنون صادر کرد: خدای یکتا خدای اسمانها جمیع ممالک زمین را به من داده و امر فرموده است که خانه ای برای او در اورشلیم که در صیهون است بنا کنم پس کیست از شما از تمامی قوم او که خدایش با وی باشد او به هورخلم که در یهود است برود و خانه یهوه که خدای یکتا و خدای حقیقی است را بنا کند هر که برود من حامی اویم وهر که باقی بماند در  پناه من است و...(کتاب عزرا باب اول)

زیارتگاه «اِستِر» و «مُردِخای»

در حدود 2500 سال پیش (سال 3276 عبری یا 484 قبل از میلاد)، خشایارشا، پادشاه ایران (كه طبق عقیده برخی مورخین، فرزند داریوش بزرگ هخامنشی بود)، در مراسم جشنهای سلطنتی به خاطر حاضر نشدن ملكه وشتی برای حضور در مجلس مردان از وی خشمگین شد و همانجا او را طلاق داد و یهودیان استر را به عنوان ملكه بعدی ایران  به خشایار معرفی كردند كه مورد پسند وی واقع شد بعدها استر جان همه یهودیان را نجات میدهد به همین خاطر مورد احترام یهود است 

estermordecaitomb
مقبره استر و مردخای در همدان


http://www.ojqji.net/up_vb/uploads/Esther-tomb1.gif

استر دارای یك كتاب از مجموعه عهد عتیق است و داستان زندگی خود و چگونگی نجات دادن یهودیان را از فرمان قتل عام خشاریار شاه بیان میكند
نویسنده : Mir Shahram Safari : ٥:۱٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸٦
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم