MYSTERIES OF LIFE

اینترنت برای زندگی بهتر

سه شنبه ها ملاقات با موری

یک آموزگار بر ابدیت اثر می گذارد و هرگز نمی تواند بگوید که نفوذش درکجا متوقف می شود.

هنری آدامز

 

دانستن با باورکردن متفاوت است، همه می دانند روزی خواهند مرد، اما کسی این را باور نمی کند راه بهتر این است که باور کنی روزی می میری و برای این مردن آماده باشی، این گونه بهتر می توانی تا روزی که زنده هستی در گیر زندگی باشی.

موری شوارتز

 

 اگر بیاموزی که چگونه بمیری، می آموزی که چگونه زندگی کنی.

 موری شوارتز

 

یکدیگر را دوست بدارید یا بپوسید.

                                            اودن

 

 اگر می خواهی در قبال انسانهای دیگر مسئولیت پیدا کنی و به طرز عالی و بی کم وکاست دوست بداری و مهر بورزی، در این صورت باید صاحب فرزند شوی.

موری شوارتز

 

 تشکیل خانواده یعنی کسی را که دوست داری، پیش تو بماند و از تو مراقبت کند.

موری شوارتز

 

 آرزوی جوان شدن ناشی از زندگی ناموفق و به دور از معناست.

موری شوارتز

 

 وقتی با کسی هستی باید حضور داشته باشی، وقتی با کسی حرف می زنی فقط به او فکر کن.

موری شوارتز

 

مهمترین ارزش مشتر ک برای ازدواج اعتقاد به اهمیت ازدواج است.

                                                                      موری شوارتز

 

یکدیگر را دوست بدارید یا فنا شوید.

                                                   اودن

 

 فرهنگ و اقتصاد جامعه، افراد را تهدید می کند؛ افراد که تهدید شدند، فقط به مصالح خودشان فکر می کنند و پول برایشان حکم همه چیز را پیدا می کند.

خودتان انتخاب کنید که چگونه فکر کنید و چه ارزشهایی را بر گزینید، به دیگران، جامعه و فرهنگ اجازه ندهید چنین کاری را برای شما بکنند.

موری شوارتز

 

هر جامعه ای مشکلات خود رادارد. به نظر من راه کنار آمدن با مشکلات فرار از آنها نیست. باید فرهنگتان را خودتان بسازید.

 بدون توجه به اینکه در کجا زندگی می کنیم، بزرگترین اشکال ما انسانها این است که بینش وسیع نداریم. نمی بینیم که به کجا می توانیم برسیم. باید به توانمندیهایمان توجه کنیم. سعی کنیم به آنچه می توانیم و استعدادش را داریم دست پیدا کنیم.

موری شوارتز

 

مسئله اینجاست که نمی دانیم چقدر به هم شبیه هستیم. سفیدها، سیاهها، کاتولیکها، پروتستانها، زنها، مردها. اگر یکدیگر را بیشتر شبیه و مانند می دیدیم می توانستیم مانند یک خانواده بزرگ جهانی زندگی کنیم و بعد به همان اندازه که مراقب خودمان هستیم، مراقب این خانواده باشیم.

 وقتی داری می میری، می بینی که این عین حقیقت است. همه ما شروع واحدی داریم-تولد- پایان همه هم مشابه است –مرگ. در این شرایط چگونه می توانیم با هم تفاوت داشته باشیم؟

موری شوارتز

 

 در خانواده انسانی سرمایه گذاری کنید. در مردم سرمایه گذاری کنید. برای کسانی که دوستشان دارید و کسانی که شما را دوست دارند جامعه کوچکی بسازید.

موری شوارتز

 

مرگ به اندازه زندگی طبیعی است. بخشی از معامله ای است که در آن شرکت می کنیم.

موری شوارتز

 

پیش از اینکه بمیری، خود را مشمول عفو قرار بده، بعد هم دیگران را ببخش.

موری شوارتز

 

همیشه دلم می خواست بیشتر کار می کردم، دلم می خواست کتابهای بیشتری می نوشتم. در گذشته خودم را از این حیث سرزنش می کردم. حال می بینم که این سرزنش کمکی به من نمی کرد. کاری کن که به آرامش برسی. صلح کن. با خودت صلح کن، با همه اطرافیانت صلح کن.

موری شوارتز

 

وقتی دلت می خواهد با کسی که او را دوست داری باشی و نمی توانی ناراحت می شوی. اما باید خواسته هایش را بپذیری. شاید دلش نمی خواهد تو زندگیت را به خاطر او مختل کنی.

موری شوارتز

 

فرمول خاصی برای روابط اشخاص وجود ندارد. باید در این باره دوستانه حرف زد. باید هر دو طرف حرفهایشان را بزند، چه می خواهند، چه نیازی دارند، چه می توانند بکنند، زندگیشان چگونه است.

موری شوارتز

 

در کار تجارت اشخاص به سود خود مذاکره می کنند. برای رسیدن به خواسته شان با هم حرف می زنند. ممکن است به این عادت کرده باشی. اما عشق موضوع متفاوتی است. عشق حکم می کند به دیگران هم به اندازه خودت بها بدهی.

موری شوارتز

نویسنده : Mir Shahram Safari : ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٦
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم