MYSTERIES OF LIFE

اینترنت برای زندگی بهتر

این ایران است اما نه آنچنان كه شُما در موردش می‌دانید!

.. این ایران است اما نه آنچنان كه شُما در موردش می‌دانید!
            This is Iran, but not as you know it

   اخیراً اروپایی‌ها با مصاحبه ‌هایی كه با رئیس‌جمهور ایران دارن و همینطور ساختنِ فیلمهایی مستند از وضعیت نرمال ایران ، وجهه ما رو در جهان به شكلی مثبت ارائه می‌كنن. راگه عــُمر Rageh.Omaar مستندی رو در مورد ایران و تهران ساخته و این فیلم از طریق BBC4 به صورت غیرمنتظره و بدونِ اعلانِ قبلی پخش شده:

      
http://youtube.com/watch?v=ZwzbCCKNww8

البته این فیلم بسیار جذاب ، یك ساعت و نیمه و فقط 6 دقیقه از اون رو توی لینك بالا می‌بینین. كاملترش رو هم توی گوگل می‌تونین ببینین:

http://video.google.com/videoplay?docid=9161934809152225169&q=rageh omar&hl=en

    روزنامه تایمز هم توضیحی در مورد این فیلم داره. همینطور توضیحات و عكاسی‌های جالبی از افراد دیگه در مورد ایران كه نمونه‌ایش رو  می‌تونین توی  لینك زیر ببینین:

                      
www.time.com/time/photoessays/2007/paolo_woods_iran

   مجموعه این اقدامات كه در ظاهر چهره‌ متفاوتی از مردم ایران نسبت به دولت و حكومت ایران ارائه می‌كنن  ، در واقع ادعای آمریكا رو  در مورد محدودیت‌ها و عدم رعایت حقوق بشر یا اوضاع نابسامان اجتماعی ایران از طرف اروپایی‌ها زیر سؤال می‌برن. همین موضوع سؤالاتی رو در ذهن هر بیننده ایرانی شكل میده. واقعاً چرا حالا !؟ چه چیزی در پشت‌پرده این وقایع وجود داره و چرا تا به امروز كسی تلاشی برای معرفی درست ایران نكرده بود؟ آیا این وقایع رو نباید نتیجه یه دیپلوماسی صحیح از طرف گردانندگان حكومت ایران بدونیم ؟ ..

http://www.mentalmayhem.net/newswire/images/hand_holding_in_iran_1.jpg

نویسنده : Mir Shahram Safari : ٩:٥۱ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٦
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم