MYSTERIES OF LIFE

اینترنت برای زندگی بهتر

تبلیغات علیه مصرف سیگار

69 Most Creative Anti-Smoking Advertisement : U Shd Stp It B4 Its 2 L8


مایلید بیشتر زندگی کنید؟ اگر سیگاری هستید، قطعا می‌توانید چندین سال به طول عمرتان اضافه کنید، آنهم فقط با انجام یک کار، پاکت سیگارتان را به درون سطل زباله بیاندازید و دیگر هیچوقت سیگار نخرید. به احتمال زیاد، خودتان نیز این را می‌دانید. همه آگهی‌ها، همه پاکت‌های سیگار، حاوی آن هشدارهای رک و صریح هستند که چگونه تنباکو از راه‌های گوناگون و بسیار ناخوشایند باعث مرگ انسان می‌شود. ترک سیگار زندگی طولانی‌تر و بهتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد. ولی گفتن این کار از انجام دادنش آسانتر است.

قاتلی به نام سیگار
به گفته ریچارد اچ. کارمونا که همزمان با انتشار گزارش این سازمان در سال 2004 درباره خطرات سیگار ایراد شد، سمهای موجود در دود سیگار به تمام نقاط بدن که خون در آن جریان دارد منتقل می‌شوند. او اظهار داشت، امیدوارم این اطلاعات جدید باعث ایجاد انگیزه بیشتری در افراد سیگاری جهت ترک سیگار شود و جوانان را نیز متقاعد سازد از همان ابتدا، کشیدن سیگار را شروع نکنند.

کشیدن سیگار سالانه موجب مرگ 440000 آمریکایی می‌شود، و طول عمر مردان را به میزان 13.2 سال کاهش می‌دهد ( 14.5 سال برای زنان ). همچنین، 82 درصد از افرادی که به خاطر ابتلا به سرطان ریه فوت می‌کنند، اشخاص سیگاری هستند. با این‌حال، بیش از یک نفر از هر پنج نفر آمریکایی کماکان به کشیدن سیگار ادامه می‌دهد و تقریبا یک سوم افراد سیگاری، افراد بین 18 تا 24 سال هستند. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، در دیگر نقاط دنیا، کشیدن سیگار باعث فوت یک نفر از هر ده نفر فرد بالغ می‌شود.بدتر از آن اینکه یک تحقیق جدید نشان داده، کشیدن حتی چند سیگار در روز می‌تواند در نهایت همان‌قدر خطرناک باشد که کشیدن چندین پاکت در روز. اکثر مواد شیمیایی‌ای که در دود سیگار وجود دارد، در سموم حیوانی ، حلالهای لاک الکل و دیگر موادی که غیرممکن است حاضر باشید حتی نزدیک دهانتان بکنید نیز یافت می‌شوند.

20 دقیقه تا 10 سال بعد از سیگار نکشیدن


اثرات بلند مدت سیگار کشیدن

 

از هر چهار نفر سیگاری یک نفر می‌گوید مایل است سیگار را ترک کند، و بیش از 80 درصد افراد سیگاری سعی کرده‌اند این کار را بکنند. ولی ترک کردن سیگار کار سختی است. اول، مسئله نیکوتین است، که یک ماده بسیار معتاد کننده می‌باشد. بعد، مسئله عادت است، یعنی عادت روشن کردن سیگار، که می‌تواند همانقدر معتادکننده باشد.
مواد تشکیل دهنده سیگار
مواد تشکیل دهنده سیگار توتون، کاغذ، مواد نگهدارنده و اسانس است. حرارت سیگار در نوک مشتعل آن به 900 درجه سانتی گراد می رسد که این حرارت باعث تجزیه توتون و تشکیل ترکیب های مضر می گردد. قطران، نیکوتین، منوکسیدکربن، آرسنیک، اسید سیانیدریک، آمونیاک و کربورهای هیدروژن از جمله محصولات این تجزیه هستند! که این سمیت در یک سوم انتهایی سیگار از بقیه قسمت ها بیش تر است.نیکوتین سمی کشنده و ماده ای فرار است که بر اثر حرارت تبخیر می شود و همان ماده اعتیاد آور دخانیات است که سبب انقباض عروق داخل بینی و فلج شدن حرکات مژک های داخل مخاط سینوس های بینی شده و باعث تشدید سینوزیت شده و سبب افزایش قند خون افراد سیگاری می شود. بنابراین برای افرادی که بیماری دیابت دارند عامل خطرناکی به حساب می آید و می تواند در لرزش و تشنج دخیل باشد.

قطران (TAR) موجود در دود سیگار، لایه ی قهوه ای رنگ چسبنده ای را بر روی پوشش حباب های هوایی ریه و مسیرهای عبور هوا می سازد که مقدار زیادی از مواد سرطان زا را در خود نگه می دارد.

همچنین سیگار سبب افزایش ضربان قلب شده و فشار خون را بالا می برد و احتمال تشکیل لخته و بسته شدن سرخرگ ها را افزایش می دهد.

با مصرف هر نخ سیگار، 20 بار ضربان قلب بیش تر می شود و حتی 20 دقیقه پس از قطع سیگار، این ازدیاد ادامه می یابد و در نتیجه قلب یک فرد سیگاری طی یک روز 10 هزار بار بیش تر از افراد غیرسیگاری می زند.


هفت توصیه برای ترک سیگار 

به نقل از پایگاه اینترنتی ترک سیگار این هفت توصیه هم برای افرادی که اعتیاد شدید به سیگار دارند، مؤثر است و هم برای افرادی که گهگاه اقدام به روشن نمودن سیگار می کنند :

 • خود را آماده ترک سیگار کشیدن کنید 
 • زمانی را برای ترک سیگار مشخص نمایید 
 • اقدام خود به ترک کردن سیگار را به همه بگویید 
 • کارهای روزمره خود را تغییر دهید 
 • هوشمندانه ورزش کنید 
 • تاثیرات ترک سیگار را بدانید 
 • با اشتیاق به سیگار کشیدن مقابله کنید 

دانستنی های این سلاح کشتار جمعی
 • ۸۰ درصد سیگاری های جهان در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند.
 • در کشورهای صنعتی روزانه ۶ تا ۷ کیلوگرم مواد افزودنی وارد بدن انسان ها می شود.
 • سیگاری ها موقع بیماری ۸ روز دیرتر از افراد عادی خوب می شوند.
 • سیگار حجم اکسیژن ریه‌ها را کاهش می‌دهد.

شکافتن نای ناشی از سرطان دهان

 • سیگار ۴ هزار ماده سمی و ۴۰ عنصر سرطان زا دارد.
 
 • دود سیگار حاوی ۴۰۰۰ نوع ماده با آثار آنتی ژنی ، جهش زایی و سرطان زایی ، دارویی و ضد سلولی است.
 • نیکوتین ماده موثر و اصلی توتون ولی جز کوچکی از دود سیگار است و بیش از ۴۰ ماده سرطانزای دیگر نیز در دود سیگار وجود دارد .

 • مصرف هر یک نخ سیگار ، ۵٫۵ دقیقه از عمر انسان می کاهد.


 • افراد سیگاری ۲ برابر غیر سیگاری ها احتمال ابتلا به زخم معده را دارند.


 • میزان کل تولید برگ تنباکوی جهان در سال ۲۰۰۵ به ۶٫۳۸ میلیون تن بالغ میگردد.
 • روزانه هشت تا ده هزار نفر از نوجوانان در جهان کشیدن سیگار را آغاز می‌کنند.
 • سیگار کشیدن خطراتی وخیم برای سلامت مادر و جنین ایجاد می‌کند و می‌تواند باعث زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد و مرگ ناگهانی نوزاد شود.
 • استعمال سیگار در زنان باردار سبب مرگ تقریبا ۴۰۰۰ نوزاد در سال می شود. 

 • دود سیگار موجود در محیط بیش‌‌تر از مصرف مواد قندی در پوسیدگی دندان‌های کودکان نقش دارد. • درآمد سالانه یک کارخانه سیگار آمریکایی معادل ۱۵ سال فروش نفت ایران است.
 • روزانه ۱۵ میلیارد نخ سیگار در سراسر جهان خریداری میشود، به عبارت دیگر هر دقیقه ۱۰ میلیون نخ و یا ۶٫۵ تریلیون نخ در سال.
 • مصرف مواد دخانی در هر ۸ ثانیه یک نفر را می‌کشد و سالانه ۴ میلیون مرگ و یا حدود ۱۰ هزار مرگ روزانه در پی دارد.

 
 • تا سال ۲۰۲۰ دخانیات سالی ۱۰ میلیون قربانی در جهان خواهد داشت که ۷ میلیون آن در کشورهای در حال توسعه است.
 • در افرادی که فشار خون یا کلسترول بالا دارند، مصرف سیگار احتمال مرگ را به ۲ برابر افزایش میدهد.
 • افراد سیگاری به طور متوسط ۸-۵ سال زودتر از افراد غیر سیگاری ( در شرایط یکسان )، جان خود را از دست می دهند.
 • در سال ۱۹۹۶ از کل زباله های جمع آوری شده در آمریکا ۲۰ درصد مربوط به ته سیگار بوده است.
 • خطر بیماری‌ قلبی و سرطان ریه در افراد سیگاری که در خانه در معرض دود سیگار اطرافیان خود هستند، ۲۵‌‌ درصد بیش‌تر از دیگران است.


 • آمار افراد سیگاری در دنیا حدود یک میلیارد و۲۰۰ میلیون نفر است که ۸۰۰ میلیون نفر آنها شهروندان کشورهای در حال توسعه هستند.
 • بر طبق تخمین دپارتمان تحقیق اقتصاد آمریکا بیش از ۵ بیلیون نخ سیگار در سال ۲۰۰۶ مصرف شده است.
 • پنجاه درصد از زنان سیگاری که بخاطر مضرات سیگار جان خود را از دست میدهند بر اثر حمله قلبی میباشد، یعنی اینکه سیگار کشیدن فقط باعث سرطان نیست بلکه حمله قلبی نیز ناشی از آن میباشد.


 • طبق اطلاعات منتشره توسط سازمان جهانی بهداشت سالیانه از ۳۰۰ میلیارد دلار درآمد کمپانیهای دخانیات ۲۰۰ میلیارد دلار آن سود خالص می باشد.
 • دخانیات بیش از حوادث رانندگی، مشروبات الکلی، آدم کشی، سوءاستفاده از داروها، خودکشی و آتش سوزی در جهان موجب مرگ و میر می شود.

300 برابر آدم کشی
40 برابر آتش سوزی
30 برابر مسمومیت
20 برابر خودکشی
30 برابر مواد مخدر


 • اجزای دیگر گیاه تنباکو تا آن زمان دور ریخته می شد، اما با پیشرفت صنعت دخانیات، از این اجزا هم در ترکیب توتون سیگار استفاده می گردد. در حال حاضر حداقل یک چهارم توتونی که در یک نخ سیگار وجود دارد، از اجزای دیگر گیاه تنباکو است نه از برگ های خالص گیاه.

 • به تازگی مشخص شده کارخانه های بزرگ و معروف تولید سیگار جهت افزایش مصرف و فروش بیش تر، ترکیبات اعتیادآور دیگری را نیز به طور پنهانی به سیگار اضافه می کنند.


در این ویدئو کوتاه، یک ریه سالم با یک ریه سیگاری از نظر عملکرد مقایسه میشه، واقعا ویدئوی متاثر کننده ای هست، حتما ببینید.


ساموئل جردن : سیگار لوله بی مصرفی است که یک سر آن آتش و سر دیگر آن احمقی است!


سیگار بدترین اسلحه ساخته شده توسط بشره، هر روز آدم می کشه. نه تنها آدم هایی که اونو مصرف می کنن، بلکه بقیه رو هم نابود می کنه.

تو سیگار می کشی، ما دود می کنیم

ضرب المثل آمریکایی : هر سیگاری که می کشی، یک میخ دیگه به تابوتت می زنی.

در زیر برترین تبلیغات ضد سیگار در جهان رو می توانید مشاهده کنید.

با خودکشی فرقی نداره، چون خودت انتخابش می کنی
قبل و بعد از سیگار کشیدن
سیگار به شما تیپ و استایل نمی دهد


منابع:
http://www.hawzah.net
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8405030056
http://daneshnameh.roshd.ir
http://saeidpix.com/post/3925 
http://www.oddee.com/item_96728.aspx
http://renjithomas.com/50-most-creative-anti-smoking-advertisements-5
http://www.funtasticus.com/2010/06/04/stop-smoking
http://www.dirjournal.com/internet-journal/anti-smoking-campaigns-scary-clever-and-sometimes-cruel
http://www.facebook.com/pages/Smoking-doesnt-make-you-cool-sorry/191365587625#!/pages/Smoking-doesnt-make-you-cool-sorry/191365587625?v=wall
نویسنده : Mir Shahram Safari : ۸:۳۱ ‎ب.ظ ; جمعه ٢۸ آبان ۱۳۸٩
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

سخنرانی تاریخی استیو جابز (مدیر عامل اپل) در دانشگاه استانفورد

چند وقت پیش یک سخنرانی واقعا جالب از استیو جابز مدیرعامل و موسس اپل ، پیکسار و ... دیدم که سال ۲۰۰۵ در دانشگاه استنفورد انجام داده. دیدنش را از دست ندید! :

 

.::لینک فیلم::.

 

 

 

اگر هم سرعت اینترنت کافی ندارید متن سخنرانی را از اینجا بخوانید:

 

من امروز خیلی خوشحالم که در مراسم فارغ‌التحصیلی شما که در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا درس می‌خوانید هستم. من هیچ وقت از دانشگاه فارغ‌التحصیل نشده‌ام. امروز می‌خواهم داستان زندگی ام را برایتان بگویم. خیلی طولانی نیست و سه تا داستان است.

اولین داستان مربوط به ارتباط اتفاقات به ظاهر بی ربط زندگی هست.

 

من بعد از شش ماه از شروع دانشگاه در کالج رید ترک تحصیل کردم ولی تا حدود یک سال و نیم بعد از ترک تحصیل تو دانشگاه می‌آمدم و می‌رفتم و خب حالا می‌خواهم برای شما بگویم که من چرا ترک تحصیل کردم. زندگی و مبارزه‌ی من قبل از تولدم شروع شد. مادر بیولوژیکی من یک دانشجوی مجرد بود که تصمیم گرفته بود مرا در لیست پرورشگاه قرار بدهد که یک خانواده مرا به سرپرستی قبول کند. او شدیداً اعتقاد داشت که مرا یک خانواده با تحصیلات دانشگاهی باید به فرزندی قبول کند و همه چیز را برای این کار آماده کرده بود.یک وکیل و زنش قبول کرده بودند که مرا بعد از تولدم ازمادرم تحویل بگیرند و همه چیز آماده بود تا اینکه بعد از تولد من این خانواده گفتند که پسر نمی خواهند و دوست دارند که دختر داشته باشند. این جوری شد که پدر و مادر فعلی من نصف شب یک تلفن دریافت کردند که آیا حاضرند مرا به فرزندی قبول کنند یا نه و آنان گفتند که حتماً. مادر بیولوژیکی من بعداً فهمید که مادر من هیچ وقت از دانشگاه فارغ‌التحصیل نشده و پدر من هیچ وقت دبیرستان را تمام نکرده است. مادر اصلی من حاضر نشد که مدارک مربوط به فرزند خواندگی مرا امضا کند تا اینکه آن‌ها قول دادند که مرا وقتی که بزرگ شدم حتماً به دانشگاه بفرستند.

 

این جوری شد که هفده سال بعدش من وارد کالج شدم و به خاطر این که در آن موقع اطلاعاتم کم بود دانشگاهی را انتخاب کردم که شهریه‌ی آن تقریباً معادل دانشگاه استنفورد بود و پس انداز عمر پدر و مادرم را به سرعت برای شهریه‌ی دانشگاه خرج می‌کردم بعد از شش ماه متوجه شدم که دانشگاه فایده‌ی چندانی برایم ندارد. هیچ ایده‌ای که می‌خواهم با زندگی چه کار کنم و دانشگاه چه جوری می‌خواهد به من کمک کند نداشتم و به جای این که پس انداز عمر پدر و مادرم را خرج کنم ترک تحصیل کردم ولی ایمان داشتم که همه چیز درست می‌شود. اولش یک کمی وحشت داشتم ولی الآن که نگاه می‌کنم می‌بینم که یکی از بهترین تصمیم‌های زندگی من بوده است. لحظه‌ای که من ترک تحصیل کردم به جای این که کلاس‌هایی را بروم که به آن‌ها علاقه‌ای نداشتم شروع به کارهایی کردم که واقعاً دوستشان داشتم. زندگی در آن دوره خیلی برای من آسان نبود. من اتاقی نداشتم و کف اتاق یکی از دوستانم می‌خوابیدم. قوطی‌های خالی پپسی را به خاطر پنج سنت پس می‌دادم که با آن‌ها غذا بخرم.

 

بعضی وقت‌ها هفت مایل پیاده روی می‌کردم که یک غذای مجانی توی کلیسا بخورم. غذا‌هایشان را دوست داشتم. من به خاطر حس کنجکاوی و ابهام درونی‌ام تو راهی افتادم که تبدیل به یک تجربه‌ی گران بها شد. کالج رید آن موقع یکی از بهترین تعلیم‌های خطاطی را تو کشور می‌داد. تمام پوستر‌های دانشگاه با خط بسیار زیبا خطاطی می‌شد و چون از برنامه‌ی عادی من ترک تحصیل کرده بودم، کلاس‌های خطاطی را برداشتم. سبک آن‌ها خیلی جالب، زیبا، هنری و تاریخی بود و من خیلی از آن لذت می‌بردم. امیدی نداشتم که کلاس‌های خطاطی نقشی در زندگی حرفه‌ای آینده‌ی من داشته باشد ولی ده سال بعد از آن کلاس‌ها موقعی که ما داشتیم اولین کامپیوتر مکینتاش را طراحی می‌کردیم تمام مهارت‌های خطاطی من دوباره تو ذهن من برگشت و من آن‌ها را در طراحی گرافیکی مکینتاش استفاده کردم. مک اولین کامپیوتر با فونت‌های کامپیوتری هنری و قشنگ بود.

 

اگر من آن کلاس‌های خطاطی را آن موقع برنداشته بودم مک هیچ وقت فونت‌های هنری الآن را نداشت. هم چنین چون که ویندوز طراحی مک را کپی کرد، احتمالاً هیچ کامپیوتری این فونت را نداشت. خب می‌بینید آدم وقتی آینده را نگاه می‌کند شاید تأثیر اتفاقات مشخص نباشد ولی وقتی گذشته را نگاه می‌کند متوجه ارتباط این اتفاق‌ها می‌شود. این یادتان نرود شما باید به یک چیز ایمان داشته باشید، به شجاعتتان، به سرنوشتتان، زندگی تان یا هر چیز دیگری. این چیزی است که هیچ وقت مرا نا امید نکرده است و خیلی تغییرات در زندگی من ایجاد کرده است.

 

داستان دوم من در مورد دوست داشتن و شکست است.

من خرسند شدم که چیزهایی را که دوستشان داشتم خیلی زود پیدا کردم. من و همکارم هواز شرکت اپل را درگاراژ خانه‌ی پدر و مادرم وقتی که من فقط بیست سال داشتم شروع کردیم ما خیلی سخت کار کردیم و در مدت ده سال اپل تبدیل شد به یک شرکت دو بیلیون دلاری که حدود چهارهزار نفر کارمند داشت. ما جالب ترین مخلوق خودمان را به بازار عرضه کرده بودیم؛ مکینتاش. یک سال بعد از درآمدن مکینتاش وقتی که من فقط سی ساله بودم هیأت مدیره‌ی اپل مرا از شرکت اخراج کرد. چه جوری یک نفر می‌تواند از شرکتی که خودش تأسیس می‌کند اخراج شود، خیلی ساده. شرکت رشد کرده بود و ما یک نفری را که فکر می‌کردیم توانایی خوبی برای اداره‌ی شرکت داشته باشد استخدام کرده بودیم. همه چیز خیلی خوب پیش می‌رفت تا این که بعد از یکی دو سال در مورد استراتژی آینده‌ی شرکت من با او اختلاف پیدا کردم و هیأت مدیره از او حمایت کرد و من رسماً اخراج شدم.

 

احساس می‌کردم که کل دستاورد زندگی ام را از دست داده‌ام. حدود چند ماهی نمی دانستم که چه کار باید بکنم. من رسماً شکست خورده بودم و دیگر جایم در سیلیکان ولی نبود ولی یک احساسی در وجودم شروع به رشد کرد. احساسی که من خیلی دوستش داشتم و اتفاقات اپل خیلی تغییرش نداده بودند. احساس شروع کردن از نو. شاید من آن موقع متوجه نشدم اخراج از اپل یکی از بهترین اتفاقات زندگی من بود. سنگینی موفقیت با سبکی یک شروع تازه جایگزین شده بود و من کاملاً آزاد بودم. آن دوره از زندگی من پر از خلاقیت بود. در طول پنج سال بعد یک شرکت به اسم نکست تأسیس کردم و یک شرکت دیگر به اسم پیکسار و با یک زن خارق العاده آشنا شدم که بعداً با او ازدواج کردم. پیکسار اولین ابزار انیمیشن کامپیوتر دنیا را به اسم توی استوری به وجود آورد که الآن موفقترین استودیوی تولید انیمیشن در دنیا ست. دریک سیر خارق العاده‌ی اتفاقات، شرکت اپل نکست را خرید و این باعث شد من دوباره به اپل برگردم و تکنولوژی ابداع شده در نکست انقلابی در اپل ایجاد کرد. من با زنم لورن زندگی بسیار خوبی را شروع کردیم. اگر من از اپل اخراج نمی شدم شاید هیچ کدام از این اتفاقات نمی افتاد. این اتفاق مثل داروی تلخی بود که به یک مریض می‌دهند ولی مریض واقعاً به آن احتیاج دارد. بعضی وقت‌ها زندگی مثل سنگ توی سر شما می‌کوبد ولی شما ایمانتان را از دست ندهید. من مطمئن هستم تنها چیزی که باعث شد من در زندگی ام همیشه در حرکت باشم این بود که من کاری را انجام می‌دادم که واقعاً دوستش داشتم.

 

داستان سوم من در مورد مرگ است.

من هفده سالم بود یک جایی خواندم که اگر هر روز جوری زندگی کنید که انگار آن روز آخرین روز زندگی تان باشد شاید یک روز این نظر به حقیقت تبدیل بشود. این جمله روی من تأثیر گذاشت و از آن موقع به مدت سی و سه سال هر روز وقتی که من توی آینه نگاه می‌کنم از خودم می‌پرسم اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد آیا باز هم کارهایی را که امروز باید انجام بدهم، انجام می‌دهم یا نه. هر موقع جواب این سؤال نه باشد من می‌فهمم تو زندگی ام به یک سری تغییرات احتیاج دارم. به خاطر داشتن این که بالآخره یک روزی من خواهم مرد برای من به یک ابزار مهم تبدیل شده بود که کمک کرد خیلی از تصمیم‌های زندگی ام را بگیرم چون که تمام توقعات بزرگ از زندگی، تمام غرور، تمام شرمندگی از شکست، در مقابل مرگ رنگی ندارند. حدود یک سال قبل دکترها تشخیص دادند که من سرطان دارم. ساعت هفت و سی دقیقه‌ی صبح بود که مرا معاینه کردند و یک تومور توی لوزالمعده‌ی من تشخیص دادند. من حتی نمی دانستم که لوزالمعده چی هست و کجای آدم قرار دارد ولی دکترها گفتند این نوع سرطان غیرقابل درمان است و من بیشتر از سه ماه زنده نمی مانم. دکتر به من توصیه کرد

 

به خانه بروم و اوضاع را رو به راه کنم. منظورش این بود که برای مردن آماده باشم و مثلاً چیزهایی که در مورد ده سال بعد قرار بود به بچه‌هایم بگویم در مدت سه ماه به آن‌ها یادآوری بکنم. این به این معنی بود که برای خداحافظی حاضر باشم. من با آن تشخیص تمام روز دست و پنجه نرم کردم و سر شب روی من آزمایش اپتیک انجام دادند. آن‌ها یک آندوسکوپ را توی حلقم فرو کردند که از معده‌ام می‌گذشت و وارد لوزالمعده‌ام می‌شد. همسرم گفت که وقتی دکتر نمونه را زیر میکروسکوپ گذاشت بی اختیار شروع به گریه کردن کرد

 

چون که او گفت که آن یکی از کمیاب ترین نمونه‌های سرطان لوزالمعده است و قابل درمان است. مرگ یک واقعیت مفید و هوشمند زندگی است. هیچ کس دوست ندارد که بمیرد حتی آن‌هایی که می‌خواهند بمیرند و به بهشت وارد شوند. ولی با این وجود مرگ واقعیت مشترک در زندگی همه‌ی ما ست.

 

شاید مرگ بهترین اختراع زندگی باشد چون مأمور ایجاد تغییر و تحول است. مرگ کهنه‌ها را از میان بر می‌دارد و راه را برای تازه‌ها باز می‌کند. یادتان باشد که زمان شما محدود است، پس زمانتان را با زندگی کردن تو زندگی بقیه هدر ندهید. هیچ وقت توی دام غم و غصه نیافتید و هیچ وقت نگذارید که هیاهوی بقیه صدای درونی شما را خاموش کند و از همه مهمتر این که شجاعت این را داشته باشید که از احساس قلبی تان و ایمانتان پیروی کنید. موقعی که من سن شما بودم یک مجله‌ی خیلی خواندنی به نام کاتالوگ کامل زمین منتشر می‌شد که یکی از پرطرفدارترین مجله‌های نسل ما بود این مجله مال دهه‌ی شصت بود که موقعی که هیچ خبری از کامپیوترهای ارزان قیمت نبود تمام این مجله با دستگاه تایپ و قیچی و دوربین پولوراید درست می‌شد. شاید یک چیزی شبیه گوگل الآن ولی سی و پنج سال قبل از این که گوگل وجود داشته باشد. در وسط دهه‌ی هفتاد آن‌ها آخرین شماره از کاتالوگ کامل زمین را منتشر کردند. آن موقع من سن الآن شما بودم و روی جلد آخرین شماره‌ی شان یک عکس از صبح زود یک منطقه‌ی روستایی کوهستانی بود. از آن نوعی که شما ممکن است برای پیاده روی کوهستانی خیلی دوست داشته باشید. زیر آن عکس نوشته بود

 

stay hungry stay foolish

 

این پیغام خداحافظی آن‌ها بود وقتی که آخرین شماره را منتشر می‌کردند

 

stay hungry stay foolish

 

این آرزویی هست که من همیشه در مورد خودم داشتم و الآن وقت فارغ‌التحصیلی شما آرزویی هست که برای شما می‌کنم.

نویسنده : Mir Shahram Safari : ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٩
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

تا حالا یک فرشته مرد دیده بودید

تا حالا یک فرشته مرد دیده بودید

 

 


 

 

 

You can’t find a husband like this |

 This husband is a gift for his wife

 | God decides all!!

 

This is True Love Story I ever heard

 

                                              

                        

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  Loveable Family

 

She must be lucky

 

 

(Rosemarie “Rose” Siggins)

 

Good Family

 

 

This is an example of a Tension free family life

 

 

This family is so so lovely

 

 

She defeats her discomfort

 

 

A cute family

 

 

And she is a mother of two

 

 

She defeats his sickness

 

 


Baby with her mother

 

 

We Shall build a Temple for this Guy

 

 

cute family in street walk

 

 


roaming in super market with his wife

 

 


An example for true love

 

 


This man is a great man

 

 

We can Nominate her an Award for her courage towards the Life

 

 

 

Cute Baby in bed

 

 


Cute Baby in hand of his mother.. sleeping

 

 


Cute baby bath

 

 


Baby with her physically challenged mother

 

 


Cute Baby with his mother


What Ever Happens....." Life Has To Go On".... :))
 
when u r down to nothing....God is up to something...!!!" 
Maybe you don't like your job, maybe you didn't get enough sleep, well nobody likes their job, nobody got enough sleep. Maybe you just had the worst day of your life, but you know, there's no escape, there's no excuse, so just Take Your Time and be nice. 

Prayer is not a spare wheel that you pull out when you are in trouble. Use it as a steering wheel, that keeps you on the right path through out your life. 


 

The hands that help are greater than lips that pray.

 

 

 

 

 

 

 


Iran Eshgh Group !

 


نویسنده : Mir Shahram Safari : ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٦ آبان ۱۳۸٩
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

10 تا از ترسناک ترین اماکن توریستی جهان !

10 Most Scary And Weird Tourist Attractions In The World

در این کره خاکی افراد زیادی هستند از هیجان و ترس خوششان می‌آید و داستان‌ها‌ و فیلم‌ها‌ی ترسناک یکی از تفریحات مورد علاقه‌شان است. حال اگر مکان‌ها‌ی توریستی ترسناک و عجیب را به این افراد معرفی کنیم حتما خوششان می‌آید. پس اگر شما از جمله افرادی هستید که از هیجان خوشتان می‌آید و مکانهای توریستی معمولی برایتان کسل کننده هستند با ما همراه شوید.

موزه موتر تاریخ پزشکی، ‌فیلادلفیا

Mutter Museum of Medical History, Philadelphia


موزه موتر تاریخ پزشکی در ‌فیلادلفیا یا موزه پاتولوژی، شامل تجهیزات قدیمی‌ پزشکی و نمایش اقلام زیست شناختی است. شهرت اعظم این موزه به خاطر مجموعه عظیمی ‌از اسکلت‌ها‌ی انسان است.

تالاب ترانک، جزایر مایکرونیزیا

Truk Lagoon, Micronesia


بخش زیادی از نیروی نظامی ‌ارتش ژاپن حالا در اعماق آب تالاب ترانک در مایکرونیزیا سمت جنوب غربی ‌ها‌وایی خوابیده است. در اعماق این آبهای آبی می‌توانیم لاشه کشتی‌ها‌ی جنگی و هواپیماها را ببینیم. اینها سال 1944 به عمق آب فرو رفتند و حالا برای توریست‌ها‌ نمایش داده می‌شوند.

فروشگاه جادوگری سونارا در مکزیکو سیتی، مکزیک
Sonora Witchcraft Market in Mexico City, Mexicoبازار سونورا همه روزه میزبان مسافران و توریست‌ها‌یی است که از راه دور برای پیشگویی آینده‌شان و وعده زندگی بهتر به مکزیکو سیتی می‌آیند. مردم در اینجا جنس‌ها‌ی ماوراءطبیعی مثل خون مار زنگی یا مرغ مگس خشک شده را برای داشتن شانس در زندگی خریداری می‌کنند.

جزیره ایستر، شیلی

Easter Island, Chile


یکی از مرموزترین مکان‌ها‌ی روی زمین همین جزیره ایستر است، با مجمسه‌ها‌ی سنگی غول‌پیکری که درون آنها روح هزاران سال رشد کرده است. این مجسمه‌ها‌ به آسمان خیره شده اند، گویی که به خاطر برخی جنایت‌ها‌ی مرموز احساس گناه می‌کنند.

مرداب مانچاک، لوزیانا

Manchac Swamps, Louisiana


کشتی‌ها‌ی حامل توریستی در حالی روی این مرداب‌ها‌ شناورند که نور مشعل راهشان را روشن کرده و درختان سرو و رشته‌ها‌ی خزه که از درختان آویزانند آنها را احاطه کرده اند. مرداب مانچاک به نام مرداب ارواح نیز شهرت دارد.

سرداب پاریس، فرانسه

Paris Catacombs, France


استخوان‌ها‌ و اسکلت‌ها‌ی بسته بندی شده مثل اجناس داخل یک انبار در دو ضلع یک راهرو قرار گرفته‌اند. هوای اینجا خشک است و به همین دلیل میزان فساد و پوسیدگی در اینجا بسیار ناچیز است. همچنین نوشته‌ها‌یی به چشم می‌خورد که به طور کلی شامل تاریخ انقلاب فرانسه، افول دوران پادشاهی و اشراف‌زادگان است. این مکان حدود 187 کیلومتر از بخش زیرین کل شهر را دربرگرفته است و اما بخش ناچیزی از آن برای عموم قابل بازدید است.

خانه وینچستر، سن خوزه، کالیفرنیا

Winchester House, California


گفته شده که ارواح جنون آمیزی به خاطر دختری به اسم سارا در 160 اتاق این خانه منزل گزیده اند! از وقتی در این خانه به روی عموم باز شد، شکایت‌ها‌ی مداومی ‌وجود داشت که حکایت از اتفاقات عجیب و غریب داشت. حتی اگر توریستها به ارواح اعتقاد نداشته باشند، این مکان به خاطر کثرت و تنوع زیاد در اینگونه ادعاها آنها را متحیر خواهد کرد.

بن بست ماری کینگ، ‌ادینبورگ

Mary King’s dead-end, Edinburgh


تعدادی خیابان با گذشته تیره و تاریک در زیر شهر قدیمی ‌قرون وسطایی در ادینبورگ پنهان شده‌اند. اینجا محلی است که در قرن 17 مبتلایان به بیماری طاعون را در آنجا محبوس می‌کردند تا بمیرند و شهرت اصلی اینجا هم به خاطر بیماران طاعونی است که در قرون گذشته مرده‌اند. تازگی‌ها این مکان برای توریست‌ها‌ گشایش یافته و آنها هم جذب داستان‌ها‌ی مربوط به این مکان در مورد ارواح ماورایی شده اند.

دخمه مخفی تِلِما، سیسیلی
Occult Abbey of Thelema, Sicilyآلیستر کراولی شاید یکی از نفرت انگیزترین معتقدین به علوم خفیه جهان باشد و این خانه روستایی سنگی که با نقاشی‌ها‌ی دیواری تاریک پگانی پر شده است زمانی مرکز بین‌المللی مجالس عیش و نوش گروه‌ها‌ی شیطانی بوده است. تخمین زده می‌شود که قدمت اینجا دست کم به دهه 1920 برسد. 

کراولی به خاطر طرفدارانش افرادی مثل مریلین منسون شهرت دارد. توریستهایی که به مکانهای مرموز علاقه دارند می‌توانند در اینجا سرگردان شده و حسابی خودشان را بترسانند!

چرنوبیل، اوکراین
Chernobyl, Ukraineتوریستهایی که به اوکراین و شهر متروک پرپیات می‌آیند، خودشان را در یک منطقه ممنوعه می‌یابند. در اینجا همه وسایل و خانه‌ها‌ خیلی با عجله رها شده اند و شکل وحشتناکی به خود گرفته‌اند و این واقعه هم مربوط می‌شود به واقعه هسته‌ای چرنوبیل که هزاران نفر از مردم خانه‌ها‌یشان را برای همیشه ول کردند و رفتند.


منابع:
http://www.seemorgh.com/culture/default.aspx?tabid=2488&conid=68714
http://listphobia.com/2010/04/28/10-most-scary-and-weird-tourist-attractions-in-the-world
نویسنده : Mir Shahram Safari : ۳:٤٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٤ آبان ۱۳۸٩
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

نوشتن پروپوزال خارجی و فارسی

تدریس خصوصی نوروساینس و فیزیولوژی، نوشتن پروپوزال خارجی و فارسی، اخذ پذیرش و نوشتن مقاله ISI علوم اعصاب

تدریس  نوروساینس - تدریس فیزیولوژی

 

نوشتن و ارسال مقاله تحقیقی به مجلات خارجی، اخذ پذیرش و نوشتن مقاله ISI نوروساینس 

 

آنالیز آماری داده ها

 

بررسی متون، طراحی و نوشتن پروپوزال خارجی و داخلی

 

رسم نمودارها و تهیه جداول

 

راه اندازی تکنیکهای آزمایشگاهی

 

09192220466

نویسنده : Mir Shahram Safari : ۳:٢۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢ آبان ۱۳۸٩
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

آمار لحظه به لحظه جهان، جهان سنج

http://www.worldometers.info/fa/

نویسنده : Mir Shahram Safari : ۳:٢٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢ آبان ۱۳۸٩
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

درسهایی از دالایی لاما

کارمای نیک

 این مطلب، نوشتهای کوتاه و در عین حال جذاب است که دالایی لاما برای سال 2008 تنظیم کرده است.
 خواندن و اندیشیدن در این مطلب بیش
تر از یکی دو دقیقه وقت نمیگیرد. متن باید حداکثر ظرف 96 ساعت از دستان شما به دیگری برسد. در آن صورت، شما خبری بس خوش دریافت خواهید کرد. این قانون برای همگان صادق است؛ با هر دین و مذهب و طرز فکری؛ حتی اگر شما اصلاً خرافاتی
نباشید و به این حرف
ها دل ندهید.

1-    به خاطر داشته باش که عشقهای سترگ ودستاوردهای عظیم، به خطر کردنها و ریسکهای بزرگ محتاجاند.

2-    وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده.

3-    این سه میم را از همواره دنبال کن:
* محبت و احترام به خود را
* محبت به همگان را
* مسؤولیت
پذیری در برابر کارهایی که کردهای.

4-    به خاطر داشته باش دست نیافتن به آنچه میجویی، گاه اقبالی بزرگ است.

5-    اگر میخواهی قواعد بازی را عوض کنی، نخست قواعد را فرابگیر.

6-    به خاطر یک مشاجرهی کوچک، ارتباطی بزرگ را از دست نده.

7-    وقتی دانستی که خطایی مرتکب شدهای، گامهایی را پیاپی برای جبران آن خطا بردار.

8-    بخشی از هر روز خود را به تنهایی گذران.

9-    چشمان خود را نسبت به تغییرات بگشا، اما ارزشهای خود را بهسادگی در برابر آنها فرومگذار.

10-     به خاطر داشته باش که گاه سکوت بهترین پاسخ است.

11-     شرافتمندانه بزی؛ تا هرگاه بیشتر عمر کردی، با یادآوری زندگی خویش دوباره شادی را تجربه کنی.

12-     زیرساخت زندگی شما، وجود جوی از محبت و عشق در محیط خانه و خانواده است.

13-     در مواقعی که با محبوب خویش ماجرا میکنی و از او گله داری، تنها به موضوعات کنونی بپرداز و سراغی از گلایههای قدیم نگیر.

14-     دانش خود را با دیگران در میان بگذار. این تنها راه جاودانگی است.

15-     با دنیا و زندگیِ زمینی بر سر مهر باش.

16-     سالی یک بار به جایی برو که تا کنون هرگز نرفتهای.

17-     بدان که بهترین ارتباط، آن است که عشق شما به هم، از نیاز شما به هم سبقت گیرد.

18-     وقتی می خواهی موفقیت خود را ارزیابی کنی، ببین چه چیز را از دست دادهای که چنین موفقیتی را به دست آوردهای.

19-     در عشق و آشپزی، جسورانه دل را به دریا بزن.

نویسنده : Mir Shahram Safari : ٩:٥٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱ آبان ۱۳۸٩
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم